kupujpolskie

Najlepszy adres dla rolet

SkyRoll - optymalna ochrona przeciwsłoneczna od Aluprof

W odpowiedzi na trendy panujące na rynku osłon przeciwsłonecznych Aluprof wprowadza do oferty system screenów SkyRoll – rozwiązanie nowoczesne, funkcjonalne i przemyślane technicznie w każdym, nawet najmniejszym detalu. 

Screeny to modne produkty, ktore są coraz częściej chętnie stosowane zarówno w obiektach użyteczności publicznej oraz w budownictwie mieszkaniowym. Główną zaletą tego typu produktów jest ochrona pomieszczeń przed intensywnym nasłonecznieniem dzięki zastosowaniu specjalistycznych tkanin technicznych. Ponadto chronią one wnętrza przed spojrzeniami niepożądanych osób przy zachowaniu dobrej widoczności na zewnątrz. Rozwiązania te zapewniają także skuteczną barierę optyczną dla światła wnikającego do wnętrza pomieszczenia, minimalizując efekt lśnienia, mogący się powstać na ekranach monitorów. Dzięki odpowiednio dobranej tkaninie stanowią także stylowy dodatek, który sprawi, że obiekt zyska niepowtarzalny charakter.  Warto pamiętać, że odpowiednio dobrany system screenów może pełnić dodatkowo funkcję moskitiery, skutecznie chroniąc pomieszczenia przed obecnością owadów. W ofercie firmy Aluprof dostępne są trzy systemy screenów:  SkyRoll Zip, SkyRol Classic oraz SkyRoll Eco, które różnią się przede wszystkim konstrukcją detali.

Maksymalne doszczelnienie

System SkyRoll ZIP to najnowszej generacji produkt przeznaczony do zaciemniania pomieszczeń, w których zastosowano duże, przeszklone powierzchnie. Jest on niezwykle innowacyjny ze względu na zastosowanie na brzegach tkaniny technologii zapożyczonej z mechanizmu zamka błyskawicznego. Specjalnie zaprojektowane dwuczęściowe prowadnice są dzięki temu bezpośrednio zintegrowane z tkaniną, co gwarantuje maksymalne doszczelnienie i ochronę wnętrza przed obecnością insektów. Ponadto zastosowane tutaj rozwiązanie gwarantuje, że tkanina jest odpowiednio naprężona i stabilnie osadzona w prowadnicy, co chroni ją zwłaszcza przed porywistym wiatrem. Produkt dostępny jest w wersji podtynkowej, nadstawnej oraz adaptacyjnej. W zależności od wybranego wariantu produktu, w ofercie dostępne są elementy konstrukcyjne wykonane z blachy aluminiowej, PVC bądź ekstrudowanego aluminium. Zastosowanie tego ostatniego materiału zapewnia trwałość i wytrzymałość przez lata użytkowania, a do tego umożliwia polakierowania na dowolny kolor z palety RAL i dopasowanie osłony do stolarki okiennej bądź fasady budynku. W przeciwieństwie do innych tego typu produktów dostępnych na rynku, SkyRoll Zip został wyposażony w obsadkę teleskopową, która zapewnia prosty i szybki montaż, demontaż systemu oraz bezkolizyjny dostęp serwisowy. 

                                                                             SkyRoll_ZIP_P

Klasyczna forma

System SkyRoll Classic to najbardziej popularny system w rodzinie osłon przeciwsłonecznych typu screen, który przeznaczony jest zarówno do zastosowania w obiektach użyteczności publicznej, jak również w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym. Produkt ten doskonale redukuje promieniowanie słoneczne bez konieczności rezygnacji z naturalnego światła dziennego, stanowiąc optymalną ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. W systemie tym brak jest bezpośredniej integracji tkaniny z prowadnicą. Osłona ta dostępna jest w wersji podtynkowej, nadstawnej oraz adaptacyjnej. W zależności od wybranego wariantu produktu, w ofercie dostępne są elementy konstrukcyjne wykonane z blachy aluminiowej, PVC bądź ekstrudowanego aluminium i zaadoptowane zostały w głównej mierze z systemu SkyRoll Zip. Jest to niezwykle istotne dla producentów, gdyż pozwala na wykorzystanie większości elementów jak prowadnice, rura nawojowa czy belka obciążająca i tym samym optymalizację stanów magazynowych. Rozwiązanie to zostało także wyposażone w obsadkę teleskopową do rury nawojowej, zapewniając instalatorom szybki montaż, demontaż systemu oraz bezinwazyjny dostęp serwisowy. Obsadka ta może być również stosowana w roletach zewnętrznych. 

                                                                        SkyRoll_CLASSIC_SKB

Ekonomiczna alternatywa

SkyRoll Eco to rozwiązanie niskobudżetowe stworzone z myślą o mniej wymagających inwestorach. Produkt ten doskonale sprawdzi się w budynkach, które potrzebują stałej ochrony przeciwsłonecznej, a także na balkonach, w altanach czy pergolach. Cechą charakterystyczną rolety jest sterowanie ręczne za pomocą systemu sprężynowego. Zastosowano tutaj intuicyjny mechanizm wygodne go zamykania i otwierania AluClick, co sprawia, że jej użytkowanie jest bardzo proste i nie wymaga dużego nakładu sił. Podczas zamykania wystarczy delikatnie zakliknąć listwę dolną. Produkt dostępny jest w wersji adaptacyjnej i podtynkowej. W zależności od wybranego wariantu produktu, w ofercie dostępne są elementy konstrukcyjne wykonane z blachy aluminiowej, PVC bądź ekstrudowanego aluminium. SkyRoll ECO posiada dedykowaną prowadnicę, która jest zintegrowana z tkaniną, chroniąc dodatkowo wnętrze przed obecnością insektów. Belka dolna została zaadoptowana z zespołu moskitiery MKT, co pozwala na optymalizację stanów magazynowych. Dzięki zastosowaniu obsadki teleskopowej w rurze nawojowej montaż i demontaż rolety jest bardzo szybki i prosty, co jest istotnie ważne podczas ewentualnego serwisu. Podobnie jak w wersji ZIP i CLASSIC, obsadka ta może być zastosowana także w przypadku rolet, gdzie zastosowano rurę SW40 lub dzięki adapterom także dla wersji SW50 i SW60. 

                                                              SkyRoll_ECO_A